محل تبلیغات شما
در تاریخ خانواده شاه سیف الله خان امیر پنجه لارستان آخرین نسل از کلانتران لاری آمده است روزی شاه سیف الله خان که حکومت را از دست داده بود خواست بصورت مردم عادی زندگی کند لذا قبل از آبادی ها از رئیس تفنگچیان و کلیه تفنگچیان خواست که از هم جدا شوند و به آنها گفت هرچه پول است بین خود تقسیم کنید و بروید زندگی کنید همه آنها بلوچ کاره بودند یک صدا گفتن ما می خواهیم با شما زندگی کنیم اصرار شاه سیف الله خان باعث شد که رئیس تفنگچیان فریاد بزند و راز شاه سیف الله خان را فاش کند فریاد زد من می دان تو کیستی تو از نسل ساداتی تو جدد همه ا حمرانان لاری هستند و اجدادت از شاه سلطان ها هستند شاه سلطان تاج الدین، شاه سلطان سلیمان، شاه سلطان محمد، شاه سلطان عبدالله.جد شما بود صفویه را بوجود آورد و جد دیگرت آن عمو زادهایت را نابود کرد من تو را می شناسم چگونهy دل از پر کنم من بلوچه کاره هستم مردی وفا دار من نمی توانم به تو پشت کنم جان من فدایت والی اصرار شاه سیف الله باعث شد او تیری به پایدخود زد و از طرف دیگر درآمد آنگاه گریه شاه سیف الله خان در آمد و این بود نشانه آن مردانگی بلوچ کاره بود.

داستان شاه سیف الله خان و تفنگچی بلوچکاره

نژاد و تبار مردم شهرستان رودان

طبقات اجتماعی بشاگرد

شاه ,الله ,سیف ,خان ,سلطان ,تو ,سیف الله ,شاه سیف ,الله خان ,شاه سلطان ,باعث شد

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

stapcefollland plugvenremi trafluoraclong terhostbarno Omron Iran دانستنی های جنسی و زناشویی diofrutadan میهن تون دانلود انیمیشن اخبار و نقد هر روز opleperve